De overstap naar de nieuwe regeling

  • Is de overstap erg duur?

    Ja, de overstap brengt kosten met zich mee. Er komt veel bij kijken om de overgang goed te laten verlopen. Zo moeten bijvoorbeeld de computersystemen worden aangepast om de nieuwe regeling te kunnen uitvoeren. Ook de administratie, communicatie en diverse onderzoeken vergen tijd en middelen. Dit geldt niet alleen voor ons pensioenfonds, maar voor alle fondsen in Nederland. Uiteraard doen we er alles aan om de kosten zo laag mogelijk te houden.

  • Wanneer gaat de nieuwe pensioenregeling in voor het pensioenfonds?

    We zijn van plan om op 01-07-2027 over te gaan op de nieuwe regeling.

     

  • Wat is een transitieplan?

    In het transitieplan staan de afspraken die de sociale partners (werkgever en vakbonden) hebben gemaakt voor de nieuwe pensioenregeling. We hebben samenvattingen gemaakt van het transitieplan, zodat u snel kunt zien wat de belangrijkste kenmerken van de nieuwe pensioenregeling zijn. Het transitieplan en de samenvattingen vindt u hier.

  • Wat is het implementatieplan?

    Op basis van het transitieplan wordt het implementatieplan LINKEN opgesteld. Daarin staat hoe we ervoor zorgen dat we de afspraken van de sociale partners kunnen uitvoeren vanaf 01-07-2027. Denk aan het aanpassen van de administratie en de IT-systemen. En hoe we ervoor zorgen dat alle gegevens die we overzetten, compleet en juist zijn. Ook staat in het plan hoe we opgebouwde pensioenen omzetten naar de nieuwe regeling. Het streven van het pensioenfonds is om het implementatieplan eind 2025 gereed te hebben.

  • Wat is het communicatieplan?

    Een onderdeel van het implementatieplan is het communicatieplan. Want we vinden het heel belangrijk om u goed te informeren over de nieuwe pensioenregeling en wat dit betekent voor uw pensioen. In het communicatieplan staat hoe en wanneer we u informeren, bijvoorbeeld via e-mail, met online bijeenkomsten of per post. Zodat u precies weet wat er verandert, wanneer dat gebeurt en wat dat voor uw pensioen betekent.