Onlangs hebben wij u geïnformeerd dat de uitvoering van het beleggingspakket gaat veranderen. U leest hier meer over in het nieuwsbericht van 12 april 2024. Wij zijn blij te kunnen melden dat deze verandering is afgerond. De kapitalen die u in het verleden op de beleggingsrekeningen bij ABN AMRO Pension Services (AAPS) heeft opgebouwd zijn overgedragen aan Goldman Sachs Asset Management (GSAM).
Hieronder leggen wij uit wat er gedaan is en ook wat u zelf nog kunt doen.
Uitvoerder beleggingspakket is veranderd
AAPS heeft vorig jaar aangegeven te gaan stoppen met de uitvoering van de beschikbare premieregeling voor pensioenfondsen. GSAM heeft voor ons pensioenfonds de uitvoering van de beschikbare premieregeling overgenomen. In de maand mei zijn alle beleggingsrekeningen bij AAPS opgeheven en is er voor alle deelnemers een nieuwe beleggingsrekening geopend bij GSAM. U heeft hier zelf niets aan hoeven doen, dat hebben wij voor u gedaan. Vervolgens is het geld overgemaakt van AAPS naar GSAM
Wat kunt u doen?
Is uw e-mailadres bekend bij ons? Dan bent u per mail geïnformeerd door GSAM over het openen van de rekening en over de persoonlijke omgeving op de website van GSAM waarop u kunt inloggen. Als er geen e-mailadres bekend is, dan heeft u hierover een brief ontvangen. Wanneer u inlogt kunt u uw pensioenkapitaal zien staan.
Wij hebben uw beleggingen omgezet naar de standaard adviesmix van GSAM. Deze standaard adviesmix heeft een neutrale beleggingsmix. In uw persoonlijke omgeving op de website bij GSAM kunt u, indien gewenst, zelf deze standaard adviesmix (neutraal) aanpassen. U kunt kiezen uit 3 beleggingsmix profielen:
- Offensief
- Defensief
- Neutraal
Bij een offensief risicoprofiel zijn de risico’s groter en bij een defensief risicoprofiel zijn de risico’s kleiner. Een neutraal risicoprofiel zit er tussenin. Hoe hoger het risicoprofiel hoe meer we van uw kapitaal beleggen in aandelen. Hoe lager, hoe meer we beleggen in obligaties. Meer risico wil zeggen, meer kans op een beter rendement, maar ook meer kans op tegenslagen.
Vragen?
Veel informatie vindt u op onze website en in Mijn Pensioencijfers. Komt u er niet uit? Neem dan gerust contact met ons op.